Představenstvo MND a.s.

Karel Komárek

Předseda představenstva

Je zakladatelem skupiny KKCG a zaměřuje se především na její dlouhodobý strategický rozvoj. Ve spolupráci se členy představenstva a managementem jednotlivých holdingů stanovuje investiční strategii v jednotlivých klíčových oblastech zájmu a podílí se na vytváření dlouhodobých partnerství, zejména se zahraničními investory a obchodními partnery. Stál také u vzniku celé řady obecně prospěšných projektů, mimo jiné festivalu Dvořákova Praha a Nadace Proměny.

Helmut Langanger

Místopředseda představenstva

Před příchodem do MND pracoval řadu let na různých řídících pozicích ve společnosti OMV Exploration & Production, kde dosáhl mnoha mezinárodních úspěchů, zejména v oblasti vyhledávání ložisek ropy a zemního plynu ve světě. Od roku 2002 působil jako CEO OMV E&P a člen představenstva mateřské OMV. Volný čas tráví horskými túrami v Jižním Tyrolsku.

Miroslav Jestřabík

Člen představenstva

Od roku 1998 pracuje ve vrcholných manažerských pozicích v rámci celé skupiny KKCG. Působil jako ředitel zahraničních projektů společnosti SPP Bohemia a v letech 2001–2006 byl jejím výkonným ředitelem. Od roku 1999 je členem vrcholného managementu společností skupiny MND. Před příchodem do KKCG sbíral zkušenosti v bankovním sektoru. Jeho největší vášní jsou motorky a netradiční cestovatelské zážitky.

Jiří Ječmen

Člen představenstva

V investiční skupině KKCG působí od roku 2003. V letech 2006–2010 se podílel na řízení restrukturalizace skupiny MND. Od roku 2007 byl 3 roky členem a později místopředsedou dozorčí rady společnosti SPP Bohemia, provozovatele podzemního zásobníku plynu v Dolních Bojanovicích. Od roku 2011 působil jako předseda představenstva společnosti Moravia Gas Storage, kde v současné době zastává funkci člena dozorčí rady.

Ulrich Schöler

Člen představenstva

Před nástupem do MND působil přes 30 let v evropském plynárenství, z velké části ve společnosti Ruhrgas, kde zastával různé manažerské pozice. Od počátku 90. let měl na starosti rozvoj plynárenské činnosti společnosti Ruhrgas v zemích střední a východní Evropy. V roce 1996 se dr. Ulrich Schöler stal členem představenstva Ruhrgas Energie Beteiligungs, od roku 2005 pak působil jako generální ředitel E.ON Ruhrgas International. Ve svém volném čase se primárně věnuje sportu, například lyžování, jízdě na kole a jachtingu.