Management MND a.s.

Jana Hamršmídová

Ředitelka Divize Energy

Do předchůdce současné MND nastoupila po studiích v roce 1987 a strávila zde velkou část své profesionální kariéry na odborných technických i manažerských pozicích v oblasti průzkumu a těžby ložisek uhlovodíků a podzemního skladování zemního plynu. V letech 2004–2010 působila v zahraničí – na Slovensku a v Rakousku, kde se dále zabývala toutéž problematikou. V roce 2010 se vrátila zpět do MND na pozici ředitelky Úseku geologie, od podzimu letošního roku je Ředitelkou Divize Energy. Její největší radostí v osobním životě jsou 2 dcery a mezi její záliby patří sport, cestování a literatura.

Michal Sasín

Ředitel Provozně technického úseku

Ve skupině MND působí od ukončení studií na Vysoké škole báňské v Ostravě, tedy od roku 1999. Na pracovních pozicích dělníka, operátora dispečinku, technologa a specialisty pro zahraniční projekty a výkonného ředitele načerpal zkušenosti, které uplatňuje při rozvoji a řízení svěřeného úseku. Ve volném čase se věnuje rodině a rád sportuje.

Jan Havlíček

Ředitel Úseku ICT

Do skupiny MND nastoupil v roce 2003 po předchozí dvanáctileté kariéře v IT. V MND postupně prošel odbornými pozicemi spojenými se správou informačních systémů, technického zajištění zahraničních projektů a budováním podnikových IT řešení. Od roku 2016 řídí Úsek ICT zajišťující IT služby ve všech společnostech skupiny MND. Je absolventem magisterského studia Podniková ekonomika na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Volný čas nejraději tráví s manželkou a dvěma syny. Rád sportuje a jednou bude pilotem letadla.

Pavel Kotásek

Ředitel Úseku interních služeb

Po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně zakotvil ve skupině MND nejprve jako právník později jako vedoucí Právního oddělení. Působil také jako člen představenstva MND Gas Storage. Ve volném čase se věnuje rodině. Mezi jeho zájmy patří víno a golf.

Radim Ciprys

Ředitel Ekonomického úseku

Do skupiny MND přišel v roce 2002 ze společnosti Ernst & Young, kde pracoval jako audit manažer. Začínal na pozici vedoucího Oddělení finančního řízení, podílel se i na zahraničních aktivitách skupiny MND a od roku 2010 je ředitelem Ekonomického úseku. Svůj volný čas tráví s rodinou a rekreačně sportuje.

Lukáš Pokrupa

Ředitel MND Energie a.s.

Do skupiny MND přišel v roce 2017 na pozici Ředitel MND Energie a.s.. V energetice působí od roku 2007, kde si prošel  startem nově budované společnosti, při stále rostoucí a sílící konkurenci. V MND by chtěl zúročit své letité zkušenosti, jak z energetiky, tak i managementu. Ve volném čase se věnuje cestování či toulkám přírodou. Cestování s batohem na zádech a objevování krás České republiky s ním sdílí i jeho rodina.

Martin Pich

Ředitel úseku Tradingu MND

Martin Pich se narodil v Havířově. Vystudoval Ekonomii a národní hospodářství na Vysoké škole báňské v Ostravě, po studiích pracoval rok a půl jako analytik. V energetickém byznysu se pohybuje od roku 2001. 12 let pracoval ve švýcarské firmě Alpiq. Od roku 2017 pracuje v MND, v létě 2019 byl jmenován ředitelem Tradingu. Martin je ženatý, má dceru a volný čas nejraději tráví s rodinou a fotoaparátem na horách.