Podpora kultury

Sukův komorní orchestr

Jsme dlouholetým partnerem abonentních koncertů Sukova komorního orchestru. Sukův komorní orchestr byl založen v roce 1974, tedy v roce 100. výročí narození Josefa Suka. Do roku 2000 byl uměleckým vedoucím skladatelův vnuk, houslista Josef Suk, první laureát Ceny Antonína Dvořáka a držitel nejvyššího francouzského státního vyznamenání Řádu čestné legie. V současné době je uměleckým šéfem orchestru houslista Martin Kos.

Více o Sukově komorním orchestru naleznete zde.

 

Dvořákova Praha

Od prvopočátku je hlavní myšlenkou mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha propagace dobrého jména české kultury prostřednictvím odkazu díla Antonína Dvořáka, jeho žáků a současníků. A protože jediným měřítkem festivalu je kvalita, setkávají se na pódiích Dvořákovy Prahy jen špičkoví sólisté, dirigenti, mezinárodně uznávané orchestry a komorní soubory, které představují mezinárodnímu publiku Dvořákovu hudbu i díla dalších světových skladatelů.

Dvořákova Praha je festival mladý, přesto dnes patří mezi 2 divácky nejnavštěvovanější festivaly svého druhu v České republice. V letech 2008–2017 uvedl celkem 192 koncertů a jeho koncertními sály prošlo více než 140 000 návštěvníků.

Více o Dvořákově Praze naleznete zde.