Hlavní strana
Novinky
Soud potvrdil získání kontroly ve společnosti Moravia Gas Storage ze strany MND

Soud potvrdil získání kontroly ve společnosti Moravia Gas Storage ze strany MND

19. Únor 2024

Krajský soud v Brně potvrdil navýšení základního kapitálu v návaznosti na úpis nových akcií ze strany společnosti MND a.s. (MND) ve společnosti Moravia Gas Storage (MGS).

Krajský soud v Brně potvrdil navýšení základního kapitálu v návaznosti na úpis nových akcií ze strany společnosti MND a.s. (MND) ve společnosti Moravia Gas Storage (MGS), která v Česku provozuje zásobník plynu Dambořice. Po získání veškerých regulatorních povolení, a následném zápisu navýšení základního kapitálu, tím MND oficiálně zvýšila svůj podíl v této společnosti z 50 procent na 97,37 procenta.

Valná hromada MGS rozhodla v říjnu 2023 o zvýšení základního kapitálu, přičemž MND upsala nové akcie v celkové nominální hodnotě 36 milionů korun.

Dodatečný kapitál byl MGS poskytnut na základě její žádosti na financování nezbytné technologické investice a údržby pro plnění závazků ze smluv o rezervaci skladovací kapacity se zákazníky z EU.

O MND

Skupina MND vyrábí a obchoduje energie z tradičních a obnovitelných zdrojů a zavádí nové, šetrné technologie přispívající k obnově životního prostředí. MND působí v Rakousku, České republice, Německu a Ukrajině, a se svou expertízou v oblastech těžby ropy, geotermálních vrtů, produkce vodíku a jeho možného skladování, a zachytávání uhlíku a jeho skladování je tak lídrem v energetické transformaci ve střední Evropě. Skupina MND je součástí skupiny KKCG, inovativní a investiční skupiny založené podnikatelem a filantropem Karlem Komárkem.

Sdílet článek na