Tiskové zprávy

19. 10. 2021

MND začínají znovu přijímat zákazníky z řad domácností a pomáhají tak stabilizovat trh energií

MND, Moravské naftové doly, začínají dnes znovu přijímat nové zákazníky z řad domácností. Nabízejí jim možnost fixace ceny plynu či elektřiny, a to až do konce roku 2022. Cílem je dát zákazníkům z řad domácností výhodnou alternativu k nabídkám, které nyní dostanou od dodavatelů poslední instance.

18. 10. 2021

Stanovisko MND, a.s. ke stávající situaci na trzích s energiemi

Současná turbulentní situace na trhu s energiemi zásadně neovlivní hospodaření MND, a.s., zejména díky tomu, že podnikání akciové společnosti MND je diverzifikováno a stojí na pěti hlavních pilířích: průzkum a těžba ropy a zemního plynu, služby vrtného kontraktora, skladování plynu v podzemních zásobnících plynu, velkoobchod se zemním plynem a elektřinou a také dodávky zemního plynu a elektřiny domácnostem a menším podnikatelům.

25. 06. 2021

Tornádo na jižní Moravě zasáhlo technologický park MND v Lužicích. Karel Komárek Family Foundation a Sazka věnují na obnovu regionu okamžitě 150 milionů korun

Včerejší tornádo, které se prohnalo nad jižní Moravou mimo jiné také nad obcí Lužice, poškodilo nově vybudovaný technologický park MND a datové centrum společnosti DataSpring. V areálu nebyl nikdo ze zaměstnanců zraněn. Výši škod není v této chvíli možné přesně určit, ale bude se pohybovat ve stovkách milionů korun. Zakladatel KKCG Karel Komárek oznámil okamžitou finanční podporu pro region, kde se narodil.

01. 06. 2021

MND vykázalo za rok 2020 zisková čísla

Společnost MND a. s. zveřejnila ve výroční zprávě výsledky hospodaření za rok 2020. Firmě se dařilo získávat nové zákazníky – na odběru plynu jich přibyly více než 4 000 na celkových 86 460 odběratelů Plynu z první ruky. Zvýšil se i počet odběratelů elektrické energie od MND o 14 948 zákazníků. Významně rostl také velkoobchod s plynem.

 

18. 05. 2021

MND představuje své současné i budoucí aktivity

Novou strategii v oblasti průzkumu a těžby ropy, plány a aktuální projekty vrtného kontraktora i výsledky retailového prodeje energií představilo na dnešní tiskové konferenci vedení společnosti MND.

 

20. 07. 2020

MND posiluje tým, který bude implementovat novou strategii

Skupina MND reaguje na současnou situaci na trhu, která je ovlivněna dopady pandemie COVID 19, dlouhodobě nízkými cenami ropy a plynu a také trendem Evropské unie, která se stále více orientuje na obnovitelné zdroje a technologie s minimalizací uhlíkové stopy. Vedení společnosti MND pracuje na nové strategii, která zajistí dlouhodobou efektivitu a udržitelnost v oblasti průzkumu a těžby, stejně jako rozvoj v dalších oblastech podnikání skupiny. S cílem vytvořit a implementovat novou strategii dochází v rámci MND k některým organizačním změnám.

 

24. 06. 2019

Výsledky 2018: Obchod MND rostl, těžba byla stabilní

Skupina MND (Moravské naftové doly) ve své výroční zprávě zveřejnila výsledky hospodaření za rok 2018.

02. 07. 2018

MND se v roce 2017 stala nejpreferovanějším dodavatelem energií

Podle zveřejněných údajů společnost MND Drilling and Services odvrtala vloni dvacet vrtů, tři čtvrtiny z nich v zahraniční. Znamená to úspěšné naplňování expanzivní strategie, na níž je založen rozvoj služeb vrtného kontraktora. Výrazně vzrostl také objem obchodů s plynem a elektřinou, MND jako licencovaný obchodník vloni zobchodoval tyto energie v celkové hodnotě přes 31 mld. korun. Dařilo se také retailové části MND a za uplynulý rok vzrostl počet odběratelů plynu a elektřiny o více než 80%, aktuálně od MND odebírá plyn nebo elektřinu přes 92 500 zákazníků. Společnost MND je nejpreferovanějším novým dodavatelem energií na domácím trhu.

10. 05. 2018

MND vyhlašuje první ceny na následující topnou sezónu

MND a.s. největší česká těžební společnost ropy a zemního plynu, nabízí svým zákazníkům již nyní možnost zajistit si ještě výhodnější cenu plynu pro příští topnou sezónu. Zákazníci MND mohou s novým ceníkem Plyn z první ruky – Ceník 2019 získat o více než 12 % výhodnější cenu plynu oproti aktuálnímu základnímu ceníku. Nabídka platí pro nové, ale i stávající zákazníky.

10. 05. 2018

KKCG chce předložit nabídku na českou část innogy

Skupina KKCG má zájem předložit nabídku na aktiva německé energetické společnosti innogy v České republice.

02. 03. 2018

Zásobníky plynu MND jsou na nejnižší teploty za posledních pět let připravené

Teploty v ČR tento týden klesají na pětileté minimum, a s tím roste i spotřeba plynu. Zajištění dodávek právě v takových mrazech pomáhají vybalancovat podzemní zásobníky plynu.

03. 11. 2017

Těžební společnost MND vydala emisi dluhopisů

Akciová společnost Moravské naftové doly (MND) oznamuje úspěšné dokončení první emise dluhopisů ve výši 2,202 miliardy Kč na českém kapitálovém trhu.

25. 07. 2016

Tržby za prodej zboží MND vzrostly o 40%

MND a.s. zveřejnily výroční zprávu za rok 2015. Firmě se v loňském roce podařilo ztrojnásobit počet svých zákazníků odebírajících Plyn z první ruky. Ke konci roku 2015 tak dodávala plyn do 9 000 domácností.

12. 08. 2015

MND v roce 2014 vzrostly tržby o 36 %

Skupina MND zveřejnila ekonomické výsledky za rok 2014. Zisk EBITDA společnosti vzrostl z předloňské 1,84 miliardy na 1,86 miliardy korun a tržby v roce 2014 vzrostly o 36 %.

03. 02. 2015

MND otvírá nový vrt a rozdává plyn v hodnotě 10 miliónů

Skupina MND otevřela nový vrt pro veřejnost. Jedná se o online hru „Milionový vrt“, která simuluje vrtání zemního plynu v reálných podmínkách. Několik týdnů bude chrlit tisícové poukazy na plyn a výlety na jižní Moravu, tedy do míst, kde má MND své kořeny.

14. 01. 2015

MND hledá nová ložiska ropy a zemního plynu

Jeden z nejrozsáhlejších seismických průzkumů v historii MND probíhá v této době na Moravě, konkrétně v okolí Kyjova.  Geologové zde zkoumají plochu 193 km2, na které se domnívají, že je možné díky nejmodernější metodě 3D seismického průzkumu objevit nová ložiska ropy či zemního plynu.